12 Haziran 2015 Cuma

Mim

Herkese merhaba. :) Bu sefer kitap yorumlamayacağım. Kronik Okur beni mime davet etmiş ve bende onu yapacağım. Kendisine davet için teşekkür ederim.  Gerçekten çok güzel sorular var bu mimde.

1-Klişe bir soruyla başlayalım:Film mi? Kitap mı?
Bu soruya film diye cevap verecek var mı acaba? Şuan aklıma kitaptan  en güzel çevrilmiş film olarak sadece Yüzüklerin Efendisi geliyor ve o bile kitaptan güzel değildi. Kısacası kitap diyorum. :)

2-Ne tür kitapları tercih edersin?
Epik fantastik benim için her zaman bir adım önde olmuştur. 

3-Bir yazar olsan kim olmak isterdin?
Stephen King ve George Martin arasında kaldım. Buz ve Ateşin Şarkısı'na hayran olsam da G.M bu aralar çok fazla küfür yediği için King olmak isterdim.

4- Bir kitap yazmaya karar versen aklına gelen ilk konu hangi türe gelirdi?
Epik fantastik sanırım. Krallıklar, savaşlar, anlaşmalar, entrikalar vs. Bu tür şeyler çok hoşuma gittiği için başka bir şey aklıma gelmezdi. 

5- Çok başarılı bir kitap yazdın. Film mi yoksa dizi mi olmasını isterdin ya da kitap olarak kalmasını mı tercih ederdin?
En zor soru bu herhalde. Ne kadar kitabın dizisi  yada filmi çıktığında ön yargılı olsakta merak ediyoruz. Ben tamamen benim kontrolümde filminin çekilmesini isterdim. 

6- Issız bir adada yanına yol arkadaşı olarak seçeceğin kitap karakteri kim olurdu?
Tabi ki Roland Deschain. Roland beni yaşamda tutardı.

7- Hayatın boyunca sadece tek bir yazarın kitaplarını okuma şansın olsa bu kim olurdu?
Stephen Kİng

8- İki yazar beraber bir kitap yazsa harika olur dediğin iki yazar düşün. Kim onlar?
Robert Jordan yaşasaydı George Martin ile yazmasını isterdim. 

9- Sonunu değiştirmeyi en çok istediğin kitap?
Ölü Ruhlar Ormanı kesinlikle. Sonunu hiç beğenmemiştim. 

10- Önermekten sıkılmadığın, ''Dünya okusun!'' dediğin bir kitap sorsam?
Stephen King-Sadist. Çoğu kişiye öneriyorum. 

11- Eyvah! Bir kitabın içine hapsoldun, hem de ana karakter olarak. Hangi kitap olsa ''Beni burada bırakın.'' derdin?
Ritmatist. Nedeni diğer evrenlere göre daha fazla sevmem değil. Sadece burada hayatta kalabilirdim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bazı yazılarımın altı beyaz olmuş ve ben bunu nasıl çözeceğimi bilmiyorum. O yüzden özür dilerim.  
Kronik Okur'da tekrar teşekkür ediyor ve kalemderi ve 1kitap5yorum u davet ediyorum.


11 yorum:

 1. A beni mimlemişsin. Mim yapmıyorum ben çok üzgünüm. Hem cevaplarına baktım da aşağı yukarı senin cevaplarına benzer cevaplar verirdim inan. Aslında söz konusu kitap olunca yazacak şeyler tabii ki bulabilirim; ama başkalarına hayır deyip bu mimi yaparsam ayıp etmiş olurum sanırım :))) Beni anımsayıp mimlediğin için çok teşekkür ederim.

  Bir de birini mimlediğin zaman onun bloğuna not düşersen haberdar olması daha kolay olur seni mimledim de ki haberi olsun :))) Yazıların altının beyaz olması ne demek? Biraz detaylı bahsedersen yardımcı olmaya çalışayım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorun değil. :)
   Aslında etiketlediğim kişilere haber veririm ama bu aralar o kadar yoğunum ki aklımdan çıkmış, kusura bakmayın.
   Yazılarımın altında beyaz bir zemin var. Sadece ben mi görüyorum acaba? :)

   Sil
  2. Yani yanlış görmüyorsam yazılarının altında rahatsız edici herhangi bir renk farklılığı yok :) Beyaz zemin de görmüyorum ben. Başkaları da ne gördüğünü yazarsa sanırım sağlıklı bir sonuca ulaşırız.

   Sil
  3. Galiba bir tek ben öyle görüyorum. Sorun yok öyleyse. :)

   Sil
 2. Sorular ve cevaplar çok güzel olmuş. Ben de geniş bir zamanda cevaplayıp, paylaşırım umarım. Teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 3. Sorular ve cevaplar gerçekten çok iyi olmuş. Kitap zevkimiz tıpkısının aynısı olduğu için yazılarını da zevkle okuyorum

  YanıtlaSil
 4. Blogumdaki etkinliğe davetlisiniz :)

  YanıtlaSil
 5. FarfallaAs a newbie to the internet, this info has Geniux proved to be particularly helpful. Thanks!I want to take this moment to say that I really love this blog. It has been a good resource of information for me in my research. Thank you so much.Hai bisogno di un lavoro part time ti consiglio il qui presente sito web. Cerchi telelavoro onlin. http://www.healthcaresups.com/geniux/

  YanıtlaSil
 6. your blog! Ideal important information that has been truly helpful. I hope you and your loved Brain R8 ones have a very good dayThis is very fascinating, Youre a very professional blogger. Ive joined your rss feed and look ahead to in quest of more of your excellent post. Additionally, Ive shared your website in my social networks. http://vitafirmfacts.com/brain-r8/

  YanıtlaSil